Aaspere haruraamatukogu

2019. aastaks on Aaspere raamatukogus tellitud järgmised ajalehed ja ajakirjad:

Õhtuleht (jaanuar-juuni)
Virumaa Teataja
Maaleht
Eesti Päevaleht (sept.-dets.)

Naisteleht
Nipiraamat
Käsitöö
Kodukiri
Hea Laps
Täheke
Pere ja Kodu
Maalehe Aastaraamat
Kroonika
Tervendaja
Loomingu Raamatukogu

Aaspere raamatukogu asub Lääne-Virumaal Haljala vallas. Raamatukogu teeninduspiirkonnaks on 7 küla (Aaspere, Kavastu, Kõldu, Kärmu, Liiguste, Metsiku, Sauste).

Raamatukogu on avatud:

E 12.00 - 18.00
T, N 10.00 - 17.00

K, R, L, P puhkepäev

AJALUGU

1872. aastal tulid Daniel Pruuli eestvedamisel naaberkülade Aaspere, Karula ja Sagadi 12 ärksamat meest koolimajja kokku, et asutada „Õppia Selts ehk laenuraamatukogu ehk „Pibliotek”. See oli esimene talupoegade raamatukogu Eestis. Hiljem EW ajal sai raamatuid laenutada kahel laupäeval kuus vallamajas. 1947.a loodi raamatukogud Aasperesse ja Kavastusse. Oma ruume ei olnud.

1985.a põles hoone, kus raamatukogu asus, maha. Raamatukogu paigutati ajutiselt Aaspere mõisahoonesse, kus ta asus üle 20 aasta. Ei Aaspere ega Viru kolhoos leidnud võimalust anda raamatukogule vajalikke ruume. 2004.a asutati MTÜ Aaspere Külakoda ning PRIA ja valla toel rekonstrueeriti endine kolhoosi kontorihoone külakeskuseks, mis valmis 2007.a, kuhu sai omad ruumid raamatukogu.