Aaspere haruraamatukogu

Aaspere raamatukogu on 2021. aastal puhkuseks suletud 7.-20. juunil, 12.-25. juulil, 16.-23. augustil, 13.-19. septembril.

UUED RAAMATUD AASPERES

2021. aastaks on Aaspere raamatukogus tellitud järgmised ajalehed ja ajakirjad:

Naisteleht
Kodukiri +Aed
Käsitöö
Nipiraamat
Tiiu
Hea Laps
Täheke
Virumaa Teataja
Pere ja Kodu
Maaleht
Kroonika+Kodueri
Imeline Ajalugu
National Geographic
Imeline Teadus

Aaspere haruraamatukogu aastaaruanne:

20182019

Aaspere raamatukogu asub Lääne-Virumaal Haljala vallas. Raamatukogu teeninduspiirkonnaks on 7 küla (Aaspere, Kavastu, Kõldu, Kärmu, Liiguste, Metsiku, Sauste, Salatse).

Raamatukogu on avatud:

E 12.00 - 18.00
T, N 10.00 - 17.00

K, R, L, P puhkepäev

AJALUGU

1872. aastal tulid Daniel Pruuli eestvedamisel naaberkülade Aaspere, Karula ja Sagadi 12 ärksamat meest koolimajja kokku, et asutada „Õppia Selts ehk laenuraamatukogu ehk „Pibliotek”. See oli esimene talupoegade raamatukogu Eestis. Hiljem EW ajal sai raamatuid laenutada kahel laupäeval kuus vallamajas. 1947.a loodi raamatukogud Aasperesse ja Kavastusse. Oma ruume ei olnud.

1985.a põles hoone, kus raamatukogu asus, maha. Raamatukogu paigutati ajutiselt Aaspere mõisahoonesse, kus ta asus üle 20 aasta. Ei Aaspere ega Viru kolhoos leidnud võimalust anda raamatukogule vajalikke ruume. 2004.a asutati MTÜ Aaspere Külakoda ning PRIA ja valla toel rekonstrueeriti endine kolhoosi kontorihoone külakeskuseks, mis valmis 2007.a, kuhu sai omad ruumid raamatukogu.