Beebiraamat "Pisike puu"

 

Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös Kultuuriministeeriumiga on välja andnud raamatu „Pisike puu“. See on beebiraamat, mis on mõeldud kingitusena 2015.–2018. aastal Eestis sündinud ja sündivatele lastele. Kinkeraamatu eesmärk on toetada laste lugemishuvi ja väärtustada eesti lastekirjandust.

Uute omanikeni jõuavad raamatud Haljala vallas Haljala raamatukogu kaudu. Info telefonil 3250602.

Raamatust

Raamatusse „Pisike puu“, mille nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, ning mis on ühtlasi ka raamatu nimiluuletus, on nopitud luuletusi ja jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanike loomingust. Siin on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud kui ka päris uusi lugusid, sekka mõned muinasjutud ja liisusalmid, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi võrratud pildid. Raamat on kokku pandud nii, et see puudutaks igaüht – nii raamatu ettelugejat, pisikest kuulajat kui ka noort lugejat.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone: „Vaevalt leidub väikelast, kellele ei meeldi raamatuid vaadata või jutte ja luuletusi kuulata. See, nagu mistahes muu mänguline tegevus, on lapse igapäevaelu loomulik osa ja tema arengu alus. Raamat on lapsele sama tähtis mänguasi kui muud lelud. Meie, täiskasvanute, roll on tuua raamatud laste ellu ja lasta neil lugemisest rõõmu tunda.“

Suvised tööajad

 

 

 

Aaspere raamatukogu

juuni-juuli-august avatud E 12.00-18.00; T, N 10.00-17.00.

Puhkuseks suletud:

11. juuni - 22. juuni; 16. juuli - 29. juuli; 21. august - 29. august.

 


Varangu raamatukogu

juuni-juuli-august avatud E (Essus), T (Varangul) 9.00-17.00;

K (Essus) 10.00-18.00.

Puhkuseks suletud:

2. juuli - 29. juuli;

21. august - 27. august.