Varangu haruraamatukogu

Kristi Piiper, Meie uues kodus kummitab

Maria Lepmaa, Oled paremat väärt

Sheila Roberts, Tere tulemast Kuupaistelahele

Helen Pollard, Väike Prantsuse külalismaja (II osa)

Uued raamatud Varangul märtsis 2019

Robert Bryndza, Külm veri

Angela Marsons, Kadunud tüdrukud

Michael Hjorth, Naine, kes ihkas õiglust

Harriet Tyce, Veriapelsin

Anne Swärd, Vera

Marje Ernits, Kiusamine Eesti moodi ehk Üks elu veel

Tiit Aleksejev, Müürideta aed

Maire Forsel, Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!

Tellitud perioodika 2019. aastaks

Virumaa Teataja
Õhtuleht
Maaleht
Kesknädal
Haljala Valla Sõnumid
Teater. Muusika. Kino
Maakodu
Kodu & Aed
Kroonika + Kodueri
Naisteleht
Nipiraamat
Pere ja kodu
Kodutohter
Eesti Naine
Tiiu

Varangu raamatukogu asub Lääne-Virumaal Haljala vallas. Raamatukogu teeninduspiirkonnaks on 7 küla (Aasu, Aaviku, Essu, Kandle, Pehka, Põdruse, Varangu).

Raamatukogu on avatud:

Varangul T 9.00 - 17.00
Essus E, K 10.00 - 18.00

N, R, L, P puhkepäev

AJALUGU

1907.a loodi väike seltsiraamatukogu, mille asutajaks oli Varangu Algkooli õpetaja Karl Kruusimägi. Kodanliku Eesti ajal laenutas vallamajas raamatuid valla abikirjutaja Rita Strauch. Sõjakeerises raamatud hävisid ja alustada tuli tühjalt kohalt. Varangu Raamatukogu asutamisajaks peetakse 1. septembrit 1951.a. Raamatukogule anti kasutada Varangu külanõukogu ruumidest üks tuba. Laenutamiseks oli 50 raamatut. Raamatukogu juhataja oli Vaike Lund (Penjam). Laenutamas tuli käia hobusega Katela laenutuspunktis, mõne aasta pärast lisandusid Kandle, Essu ja Arkna.

1969.a sai raamatukogu ruumid Varangu küla keskele vana viinavabriku hoonesse. 2010.a jaanuaris kolis raamatukogu Varangu Seltsimaja ruumidesse.
Essus asus laenutuspunkt „Õitsengu” kolhoosi kontorihoones ja alates 1994.a Põdruse Lasteaed-algkooli hoones, praeguses Essu külakeskuses.